O jakiej porze roku planować roboty ziemne?

with Brak komentarzy

Wśród oferowanych przez naszą firmę usług można znaleźć między innymi udrażnianie kanalizacji miejskiej i przepustów drogowych. Technika mycia ciśnieniowego często wykorzystywana jest też do pielęgnacji infrastruktury przydomowej. Jak wykonywana jest ta usługa i o jakiej porze roku najlepiej ją zlecić? Wszystko wyjaśnimy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Samochód WUKO

Odmulanie przepustów drogowych czy systemów kanalizacji przeprowadzamy przy pomocy pojazdu WUKO. To samochód wyposażony w wąż, który pompuje wodę pod bardzo wysokim ciśnieniem. Na wężu można zamontować specjalistyczne końcówki, które ułatwiają proces oczyszczania nawet bardzo trudno dostępnych miejsc. Woda pod ciśnieniem usuwa zanieczyszczenia z danej powierzchni, po czym trafiają one do zbiornika w aucie. Dzięki temu udrażnianie kanalizacji nie obciąża Matki Natury. Dodatkowo jest higieniczne i bezpieczne dla otoczenia.

Zalety mycia ciśnieniowego

Woda pod ciśnieniem jest niezwykle skuteczna. Do mycia nie trzeba więc stosować trujących detergentów, które mogłyby zaszkodzić danej powierzchni lub otoczeniu. Co ważne, czyści ona rury, studnie, czy maszyny stosunkowo delikatnie, co jest kluczowe zwłaszcza przy starszych instalacjach.

Kiedy najlepiej wykonywać roboty związane z udrażnianiem?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli chodzi o stronę techniczną, na oczyszczanie kanalizacji zawsze jest dobra pora. Często zarządcy danej instalacji nie planują jej udrażniania – zlecają przyjazd WUKO dopiero wtedy, gdy system całkowicie się zatka. Samochód z myjką ciśnieniową poradzi sobie z problemem o każdej porze roku. Warto jednak udrażniać daną instalację regularnie, by zapobiegać problemowi. W większych miejscowościach czyszczenie często przeprowadza się latem, gdy mieszkańcy wyjeżdżają na wakacje, a systemy są mniej obciążone. Czyszczenia przepustów drogowych nie utrudnia wtedy też lejący się z nieba deszcz. Jeśli jednak osoby korzystające z danej instalacji wyraźnie zauważają, że stała się ona mniej wydajna, nie powinny zwlekać ze zleceniem udrożnienia aż do wyznaczonego terminu. Im szybciej zostaną przeprowadzone prace, tym usunięcie zanieczyszczeń i osadów będzie prostsze.